CISZTERCI NEVELÉSI KÖZPONT

Ciszterci Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

2019. július 18. Csütörtök, ma Frigyes napja van

2018-2019

 
Diákolimpián iskolánk atlétika csapata 2.helyezést ért el. A csapat tagjai: Fritz László, Fritz Bálint, Gyimesi Balázs, Mitrovik Alexander
Felkészítő tanáruk Sinkó Zoltán
Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!

Az Oktatási Hivatal által a Kárpát-medencében meghirdetett Mobilszem diákfilmversenyen Zajácz Veronika (7.a) és Varga János (7.a) III. helyezést ért el a Török kori emlékek című kisfilmmel. Felkészítő tanár: Széll Marcell. Gratulálunk!

CiNKe újság sikere
A DUE Országos Tehetségkutató Médiapályázatán a CiNKe újság 2. helyezést ért el Az Év Diáklapja kategóriában! Az újságíró szakkör tagjai: Bleszity Lotti (6.a), Csák Olga(6.a), Karsa Dorottya (6.a),Lengyel Emma (6.c), Molnár Lili (6.a), Mózes Kinga (6.a), Pucher Gréta(6.c), Ribly Anna (6.a), Ronczyk Franciska(6.a) és Weiling Janka(6.a). Főszerkesztő: Viszlai-Nagy Eszter. Gratulálunk!

Díjat nyertek a médiaszakkörösök
A DUE Médiahálózat-Diákújságíró Egyesület által kiírt országos versenyen - Az Év Diákvideósa kategóriában - Mózes Kinga (6.a) és Varga János Márk (7.a) az Interjú Dr. Rátgéber László mesteredzővel, a Nemzeti Kosárlabda Akadémia vezetőjével c. kisfilmmel II. helyezést, míg Mózes Kinga Az én városom Pécs c. kisfilmmel III. helyezést ért el. Gratulálunk!

 Jiu Jitsu  eredmények  két súlycsoportban:
Érsekújvár, 2019 Grappling Bajnokság
Jordán Andor I helyezés 50 kg kategóriában
Tóth Csanád III. helyezés 50 kg kategóriában
Varga János II. helyezés 66 kg kategóriában .

Iskolánk csapata első helyezést ért el a Mohácson megrendezett Brodarics területi anyanyelvi versenyen, melyhez ezúton is gratulálunk! A csapat tagjai: Denkinger Júlia (4.a), Péterfia Mátyás (4.a), Laki Csanád (5.a), Szabó Inez (5.b), Bleszity Lotti (6.a), Kiss Hanna (6.a), Denkinger József (7.a), Tóth Abigél (7.b), Rózsa Eszter (8.a) és Vén Veronika (8.a). Felkészítő tanárok: Illésné Székely Ezsébet, Királyné Haász Nóra, Oszoli Borbála és Viszlai-Nagy Eszter.
Brodarics Területi Anyanyelvi Verseny
Egyéni:
Péterfia Mátyás 4.a 1. helyezett
Denkinger Júlia 4.a 2. helyezett
Csapat:
4. évfolyam Péterfia Mátyás és Denkinger Júlia 1. helyezett
Felkészítő tanár: Illésné Székely Erzsébet

Denkinger Júlia 4.a osztályos tanuló országos Pangea matematika verseny külön díjazottja.
Felkészítő tanár: Illésné Székely Erzsébet
Gratulálunk!
Fotók

Ekmann Dóra duplett petanque diákolimpia 1. helyezett,
Ekmann Dóra, Egressy Kitti, Barna Bolda triplett petanque diálolimpia 2. helyezett,
Perlaki-Kaltenecker Vanda Anna kosárlabda U10 nyuszikupa 1. helyezett csapat tagja
Fotók a Galériában

A Fedorka Sosevolt országos szavalóversenyen
240 gyerek közül Reali Bonifacio korcsoportjában 1.,
Reali Prisca 2., Pánczél Dóra pedig 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk:Királyné Haász Nóra

A nyelvÉSZ verseny március 22-én rendezett megyei fordulóján a 7. évfolyamon az első 4 helyezést iskolánk tanulói hozták el.
Denkinger József (7.a) I. helyezést ért el (és így ő képviseli majd a Baranya megyei 7. évfolyamosokat az országos döntőn), Merényi Cecília (7.a) és Laki Menyhért (7.a) megosztott II. helyezéstTóth Abigél (7.b) pedig IV. helyezést ért el.

Nyelvi versenyeredmények
8. osztály
Szépen szerepeltek 8. osztályos tanulóink az alábbi városi versenyeken angol és német nyelvből, gratulálunk nekik!
A Református Iskola „Most mutasd meg „városi angol versenyén 1. helyezett lett Katona Csanád ( 8.c),
3. helyezett lett Szomor Levente (8. b.)
4. helyezett lett Hajdú Fanni (8.c)
10. helyezett lett Hofekker Olivér
Felkészítő tanáruk: Viszlai- Nagy Eszter
A 7. osztályosok versenyében 6. helyezett lett Kiss- Adorján Alíz,
7. helyezett lett Borbély- Bartis Gergő,
8. helyezett lett Marcel Lőrinc,
9. helyezett lett Tóth Abigél.
Felkészítő tanáruk: Sztanicsné Farkas Csenge
A német nyelvi versenyen 4. helyezett lett Kiss – Meirosu Lúcia( 7.b),
6. helyezett lett Varga Natália ( 7. b.)
Felkészítő tanáruk: Vágyiné Soltész Katalin
A Leöwey Gimnázium 8. osztályosok számára meghirdetett versenyén 2. helyezett lett Szomor Levente (8. b),
3. helyezett lett Katona Csanád ( 8. c)
8. helyezett lett Hajdú Fanni (8.c)
Felkészítő tanáruk: Viszlai – Nagy Eszter
A Nagy Lajos Gimnázium versenyén 1. helyezett lett Katona Csanád ( 8. c.),
3. helyezett lett Vén Veronika.
Felkészítő tanáruk: Viszlai- Nagy Eszter
 

A Zrínyi matematika verseny megyei fordulóján kiemelkedő helyezést értek el tanulóink:
Laki Csanád 5. évfolyam 3. helyezés, felkészítő tanára Fáy Tímea
Péterfia Mátyás 4. évfolyam 4. helyezés, felkészítő tanára:Illésné Székely Erzsébet
Denkinger József 7. évfolyam 9. helyezés, felkészítő tanára Fáy Tímea
Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak!

Domján Bogi a Ciszterci Szent Margit Iskola színeiben megnyerte a Diákolimpia megyei döntőjét 50 m mellúszás versenyszámban.
A gyorsúszásban néhány századdal maradt le a dobogóról.
Az első helyezettek 2019. március 9. szombaton az Országos Diákolimpia győri döntőjében versenyezhetnek.

Gratulálunk tanulóinknak, akik 2018. december 8-án, Budapesten, a
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén II. helyezést értek el!
A csapat tagjai: Denkinger József, Érsek Boglárka, Laki Menyhért, Zajácz Veronika - 7.A osztályos tanulók.
Felkészítő tanár: Oszoli Borbála

Gratulálunk tanulóinknak, akik döntőbe jutottak az OTP Fáy András Alapítvány pénzügyi versenyén.
A csapat tagjai:
Nagy Tamás, Turós Tamás, Wirth Benedek.
Felkészítő tanár: Molnárné Boda Mária

Iskolánk ismét sikeresen szerepelt a Bolyai Matematika Csapatversenyen, megyei 2.helyezést ért el 2 csapat, melynek tagjai:Szabó Máté, Máthé Balázs, Laki Csanád, Hegyi Miklós 5. évfolyam
Érsek Boglárka, Denkinger József, Laki Menyhért, Vas Domonkos 7. évfolyam
Felkészítő tanáruk: Fáy Tímea
Gratulálunk a szép eredményhez!

 
Verseny neve városi / megyei / területi / országos díjazott neve és osztálya helyezés
Diákolimpia mezeifutás városi IV. korcsoport fiú csapat (Fritz László, Bálint, Tamás, Mitrovik Alexander, Gyimesi Balázs) 1
" Most mutasd meg" angol verseny Pécsi Református Gimnázium és Általános Iskola városi Katona Csanád I.hely
" Most mutasd meg" angol verseny Pécsi Református Gimnázium és Általános Iskola városi Szomor Levente III. hely
2019 Grappling Bajnokság, 50 kg, Jiu-Jitsu nemzetközi Jordán Andor 1
23. "Samir Cirak Ciro" Nemzetközi Emlékverseny, Tuzla Nemzetközi Domján Blanka Boglárka 5. b. 50m mell I.hely, 100m mell I. hely,50m gyors II.hely,100m vegyes II.hely, mix pille váltó II.hely
37.Adorján József Úszóverseny   Domján Blanka Boglárka 5. b. 100 m mellúszás egyéni II.hely
43. Delfin Kupa   Domján Blanka Boglárka 5. b. 50m mellúszás 3. helyezés
Agócsy László Zeneiskola Megyei Bicinium verseny megyei Laki Csanád 5.a kiemelt 1.
Asztalitenisz Diákolimpia megyei megyei Csapat: Laki Menyhért, 7.a, Zalay Botond 8 ., Vass Domonkos 7.a III: hely
Asztalitenisz Diákolimpia megyei megyei Pétery Johanna 4.b I. hely
Asztalitenisz Diákolimpia országos országos Pétery Johanna 4.b V.hely
Asztalitenisz Diákolimpia városi Városi Koós Barnabás A kategória I. hely
Asztalitenisz Diákolimpia Városi Csapat Városi Laki Menyhért, Zalay Botond, Vas Domonkos I. hely
Atlétika diákolimpia 1500m síkfutás megyei Fritz László 6.a 2
Atlétika diákolimpia 4x1000m váltó megyei Fritz Bálint-Fritz Tamás-Mitrovik Alexander-Gyimesi Balázs 2
Azstalitenisz Diákolimpia megyei megyei Koós Barnabás A kategória III. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - történelem megyei Fűkő Máté 6. 2. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - angol haladó megyei Tóth Abigél 7.b 4. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - anyanyelv megyei Merényi Cecília 7. a I. hely országos döntős
Bendegúz Tudásbajnokság - anyanyelv megyei Tóth Abigél 7.b 3. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - irodalom megyei Merényi Cecília 7. a I.hely országos döntős
Bendegúz Tudásbajnokság - irodalom megyei Schatz Eleonóra 6. I. hely - országos döntős
Bendegúz Tudásbajnokság - irodalom megyei Schatz Máté 8.b 2. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - matematika megyei Denkinger Júlia 4.a I. hely - országos döntős
Bendegúz Tudásbajnokság - matematika megyei Takács András 4.b 9. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - olvasás, szövegértés megyei Fűkő Marcell 4.a 5. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - olvasás, szövegértés megyei Szép Anna 4.a 4. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - természetismeret megyei Schatz Eleonóra 6. 3. hely
Bendegúz Tudásbajnokság - történelem megyei Schatz Máté 8.b 2. hely
Bendsegúz nyelvÉSZ megyei Péterfia Mátyás 4.a 8. hely
Bicínium verseny   Laki Csanád 5.a kiemelt arany
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei (Baranya/Somogy/Tolna) Denkinger József, Laki Menyhért, Érsek Boglárka, Zajácz Veronika - 7.a I. hely
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő Denkinger József, Laki Menyhért, Érsek Boglárka, Zajácz Veronika - 7.a II. hely
Bolyai Matematika Csapatverseny Területi Denkinger József, Laki Menyhért, Érsek Boglárka, Vas Domonkos 7. évfolyam II. hely
Bolyai Matematika Csapatverseny Területi Szabó Máté, Máthé Balázs, Laki Csanád, Hegyi Miklós 5. évfolyam II. hely
Brodarics anyanyelvi verseny területi Péterfia Mátyás 4.a
Denkinger Júlia 4.a
Szabó Inez 5.b
Laki Csanád 5.b
Kiss Hanna 6.a
Bleszity Lotti 6.a
Denkinger József 7.a
Tóth Abigél 7.b
Vén Veronika 8.a
Rózsa Eszter 8.a
egyéni 1.
egyéni 1.
egyéni 3.
egyéni 13.
egyéni 3.
egyéni 10.
egyéni 1.
egyéni 4.
egyéni 8.
egyéni 15.
csapatban: 4. évf. 1., 5. évf.. 3.,6. évf. 2., 7. évf. 1., 8. évf. 7.
összesítve: iskola: 1.
Csorba Győző Könyvtár, Szavalóverseny Regionális Reali Bonifacio 8.a 1
Csorba Győző Könyvtár, Szavalóverseny Regionális Reali Prisca 5.a 2
Diákolimpia Megyei Döntő megyei Domján Blanka Boglárka 5. b. I. hely 50 m mellúszás
Diákolimpia mezei futás városi II. korcsoport Ócsai Mátyás 6. 5. hely
Diákolimpia mezei futás országos IV. korcsoport 13./33
Diákolimpia mezei futás városi IV. korcsoportos fiú csapat Fritz László, Fritsz Bálint, Fritz Tamás, Gyimesi Balázy, Mitrovik Alexander, Laki Menyhért I. Hely csapat, egyéni 1. hely Fritz László,6.o egyéni II. hely Mitrovik Alexander8.o
Diákolimpia mezei futás városi Schlitt Eliza 2.o II. hely
Diákolimpia mezei futás városi városi Fritz László 1
Diákolimpia mezeifutás megyei IV. korcsoport csapat 1
Diákolimpia mezeifutás megyei Ritz László 6.a 2
Diákolimpia petanque területi verseny területi csapatok(Egressy Kitti, Barna Bolda, Ekman Dóra,-Bencze Zsombolya, Horváth Levente, Molnár LIli,-Pécz Márton, Feule Egon, Barna Kornél,-Izsák Bolda, Nádudvary Nimród, Szenta Sára 1.,2.,3.,helyezések
Diákolimpia területi döntő Aerobic Területi Kaufmann Hanna 7.a egyéni I.Hely
Diákolimpia területi döntő Aerobic Területi Kutas Dorka 6.b-Kaufmann Hanna7.a páros I hely
Diákolimpia torna országos Istók Janka 4
Diákolimpia városi atlétika verseny 1500m síkfutás Városi Fritz László 6.a 1. hely
Diákolimpia városi atlétika verseny 4x 1000m váltófutás városi Fritz Bálint-Fritz Tamás-Mitrovik Alexander-Gyimesi Balázs 1. hely
Dugonics András Matematika Verseny országos Denkinger József 26
Dugonics András Matematika Verseny országos Péterfia Mátyás 32
Dugonics András Matematika Verseny országos Szabó Máté 20
Dugonics Matematika Verseny megyei Denkinger Júlia 4.a V. hely
Dugonics Matematika Verseny megyei Péterfia Mátyás 4.a I. hely
Fedorka Sosevolt Országos szavalóverseny országos Pánczél Dóra 5.b 3
Fedorka Sosevolt Országos szavalóverseny országos Reali Bonifacio 8.a 1
Fedorka Sosevolt Országos szavalóverseny országos Reali Prisca 5.a 2
Frankofon Kupa Petanque Regionális Ekman Dóri 3.a I. Hely
Harkány Sprint Nemzetközi Úszóverseny   Domján Blanka Boglárka 5. b. 50 m mell I.hely 50 m gyors II. hely
Harmatcsepp levelező verseny - Hittan orzságos Szabó Júlia 3. hely
Hevesy György Kémia Verseny megyei Laki Menyhért 8
judó Diákolimpia országos Raffay András 3.b 2
Kalmár László Matematika Verseny Területi Laki Menyhért 6
Kalmár László Matematika Verseny Területi Szabó Máté 4
Katolikus iskolák országos vívóbíjnoksága országos Imre Luca 7.b 1. hely
Kecske Kupa (Matematika Verseny) területi Laki Csanád, Szabó Máté, Máthé Balázs, Hegyi Miklós 4
Kecske Kupa (Matematika Verseny) Területi (1. forduló) Szabó Máté, Máthé Balázs, Laki Csanád, Hegyi Miklós 5. évfolyam I. hely
Kenguru Matematika Verseny megyei Denkinger Júlia 4.a 6
Kenguru Matematika Verseny megyei Laki Csanád 11
Kenguru Matematika Verseny megyei Laki Menyhért 7
Kenguru Matematika Verseny megyei Szabó Máté 3
Kenguru matematika verseny megyei Takács András 4.b 15. hely
Környezetismereti csapatverseny megyei Jónás Marcell, Szénási Barnabás 3.a Jaczó Zoltán, Pécz Botond 4.b 2. hely
Magyar Szinkronúszó Szövetség SYNUS Kupa Korosztály I országos Hegyi Emma I hely
Medve Matek Területi Laki Csanád, Máthé Balázs, Kókai Zalán 4
Medve Matek Területi Laki Menyhért, Denkinger József, Vas Domonkos 5
Mini Zsiráf Kupa kosárlabda torna nemzetközi Vargha Keve 5.b. III.hely
MOATSZ Kupa U11-es korosztály egyéni országos Pétery Johanna 4.b 1. hely
MOTASZ Kupa U13-as korosztály csapat országos Pétery Johanna 4.b 3.hely
nyelvÉSZ megyei Denkinger József 7.a I. hely
nyelvÉSZ megyei Laki Menyhért 7.a II. hely
nyelvÉSZ megyei Merényi Cecília 7.a II. hely
Pangea matematika verseny nemzetközi Denkinger Júlia 4.a országos fordulóba jutott
Pangea matematika verseny országos Denkinger Júlia 4.a különdíjas
Sajátos Nevelési Igényűek Szépíró Versenyének Megyei Döntője megyei Fábián Rebeka I.
Szépíró verseny házi verseny házi II.kat: Kőcs Krisztina 4.c III.kat.Fábián Rebeka 6.b IV.kat.Bársony Lotti 8.b I.hely
Szondi Matematika Verseny Területi Laki Menyhért 1
Torna Diákolimpia városi Ekman Dóri 3.a III. hely
Torna Diákolimpia megyei Ekman Dóri 3.a IV. hely
Torna Diákolimpia országos Ekman Dóri 3.a csapat második
Torna Diákolimpia városi Istók Janka II. hely
Úszó Diákolimpia Országos Döntő országos Domján Boglárka 5.b 14.hely 50m mellúszás
Várkői Tornaverseny Megyei Ekman Dóri 3.a I. hely
Városi mezei futóverseny Városi Fritz László I. hely
Városi mezei futóverseny városi IV. korcsoportos fiú csapat I. hely
Városi mezei futóverseny Városi Mitrovik Alexander  
Városi-Megyei Úszó DÍiákolimpia megyei Imre Kolos 6.b Kristóf Ábel 6.b I. hely 100m gyors I hely 100m melll
Vasutas Misina Kupa Judo Verseny   Domján Boldizsár 3.b egyéni I. hely, csapat II.hely
VI. AQUATIC-CEWE KUPA egyéni előírt gyakorlatsor országos Hegyi Emma I. hely
Zalaegerszegi Utánpótlás Judo Verseny   Domján Boldizsár 3.b egyéni II. hely
Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei Denkinger József 9
Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei Laki Csanád 3
Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei Péterfia Mátyás 4
Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei Péterfia Mátyás 4.a, Denkinger Júlia 4.a, Takács András 4.b III. hely
Triplett országos Petanque bajnokság országos Ekman Dóri, Szabó Júlia 3.a II. hely
Duplett országos Petanque bajnokság országos Ekman Dóri 3. a I. hely
Baranya Kupa Petanque Duplett megyei Ekman Dóri, Barna Bolda, Egressy Kitti I. és III. hely
2019.évi újonc asztalitanisz Országos Bajnokság U11-es korosztály országos Pétery Johanna 4.b III. hely
Sportaerobik diákolimpia döntő SA UP III. női egyéni országos Spengler Réka 4.b 17. hely
Kálti Márk történelem verseny országos Varga Natália 7.B 9
DUE Tehetségkutató Pályázat
Az Év Diáklapja kategória
országos Ribly Anna 6.a
Ronczyk Franciska 6.a
Molnár Lili 6.a
Mózes Kinga 6.a
Csák Olga 6.a
Karsa Dorottya 6.a
Weiling Janka 6.a
Bleszity Lotti 6.a
Pucher Gréta 6.c
Lengyel Emma 6.c
2. hely