CISZTERCI NEVELÉSI KÖZPONT

Ciszterci Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

2018. augusztus 21. Kedd, ma Sámuel, Hajna napja van

2012-2013

A Köztársaság Téri Általános Iskola által 5. és 6. osztályosok számára meghirdetett anyanyelvi versenyen diákjaink kiemelkedően szerepeltek:
 
Győrfi Sarolta (5.b) 1. helyezett
Somogyi Kinga (6.b) 2. helyezett
Beöthe Anna (6.b) 5. helyezett
 
Csapatversenyben a gyerekek összesített eredménye alapján iskolánk tanulói elnyerték a győztesen járó vándorkupát!

HEBE Play and Win országos angol nyelvi levelezőverseny eredményei:
1. helyezett csapatban Beöthe Kata és Horváth Hanna 4. a
Felkészítő tanár: Viszlay-Nagy Eszter
2. helyezett egyéniben Csonka Zétény 4.o
Felkészítő tanár: Szabadkainé Tolnay Adrienn
11. helyezett csapatban Vecsernyés Csenge és Benkő Dorottya 4.o
Felkészítő tanár: Szabadkainé Tolnay Adrienn

A Jedlik fizikaverseny országos döntőjében Sebők Bence 7. osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Alföldi Csabáné

A Simonyi helyesírási verseny megyei fordulójának kiemelkedő eredményei:
2. helyezett: Győrfi Sarolta 5.b
 7. helyezett Götz Máté 5.b
11. helyezett Vén Eszter 6.a
4. helyezett: Balogh Zita 7.b
12. helyezett: Péterffy Orsolya 8.o.
15. helyezett: Merzay Csenge 8.o.
Felkészítő tanáraik: Nagy Katalin, Viszlai-Nagy Eszter

Bendegúz Akadémia Levelezős Tanulmányi  Verseny országos dőntőjének eredményei:
matematika tantárgyból:
Mayer Hanna 2. a osztályos 7.helyezett
Felkészítő tanára:Illésné Székely Erzsébet
Rétermettség kategória
Horváth Bendegúz 4.b 9.helyezett
Felkészítő tanára:Vágner Ágnes
Bendegúz Nemzetközi nyelvÉSZ Verseny országos dőntőjének eredményei:
Mayer Hanna 2. a osztályos 18.helyezett
Felkészítő tanára:Illésné Székely Erzsébet

Bendegúz Nemzetközi nyelvÉSZ Verseny megyeis dőntőjének eredményei:
Győrfi Sarolta 5.b oszt. 4.helyezést,
Götz Máté 5.b oszt. 6.helyezést,
Szabó Balázs 6.b oszt. 3.helyezést,
Vén Eszter 6.a oszt. 5.helyezést ért el.
Felkészítő tanáraik: Nagy Katalin, Viszlai-Nagy Eszter

Az iskola csapata az összesített eredmény alapján első helyezett lett, így elnyerte a Brodarics Területi Anyanyelvi Verseny vándorkupáját!
Részletes eredmények:
5. osztály
 
1. helyezett csapatban: Götz Máté 5.b
Győrfi Sarolta 5.b
(Felkészítő: Viszlai-Nagy Eszter)
6. osztály
 
1. helyezett csapatban: Szabó Balázs 6.b (Felkészítő: Nagy Katalin)
 Vén Eszter 6.a (Felkészítő: Viszlai - Nagy Eszter)
7.osztály 
1. helyezett (egyéni versenyben) Balogh Zita 7.b
1. helyezett csapatban: Balogh Zita 7.b
 Pécsi Zsófia 7.b
 
(Felkészítő: Nagy Katalin)
8. osztály
1. helyezett (egyéni versenyben) Péterffy Orsolya
1. helyezett csapatban: Merzay Csenge, Péterffy Orsolya
(Felkészítő: Nagy Katalin)
A csapat tagjai voltak még:
Bogyó Ilka 4.a (Felkészítő: Kóborné Andocsi Jeanette)
Csonka Zétény 4.b (Felkészítő: Vágner Ágnes)
 
Nagy Katalin tanárnő a Brodarics Anyanyelvi versenyen a legsikeresebb felkészítő tanárnak járó oklevet kapott.

A katolikus iskolák közötti Dugonics matematika versenyen az országos döntőben
Péterffy Orsolya 8.osztályos tanuló 5. helyezést,
Sebők Bence 7.b osztályos tanuló 7. helyezést,
Merzay Csenge 8. osztályos tanuló 9. helyezést ért el.
(Felkészítő tanáraik: Fáy Tímea, Alföldi Csabáné)

Regionális Jedlik fizikaversenyen Sebők Bence II. helyezést ért el, mellyel bejutott az országos döntőbe.

 Az Árpád Gimnázium és Általános Iskola által szervezett számítástechnika versenyen iskolánk elnyerte az Árpád.Kupát
I. A kategória 5-6. évf. heti 1 órában tanul
Bogyó Orsolya 6.helyezés 6.a
I. B kategória 7-8. évf. heti 1 órában tanul
Sebők Bence 3.helyezés 7.b
II. A kategória 5-6. évf. heti 2 órában tanul
Schulteisz Ábel 1.helyezés 6.a
Péterffy Attila 3.helyezés 5 a
II. B kategória 7-8. évf. heti 2 órában tanul
Péterffy Orsolya 1.helyezés 8.o
Gajda Réka 2.helyezés 8.o

 
Matematika          
Verseny Tanuló            
Évf.
Megyei
eredmény
Díjazás Felkészítő tanár
Muskát Török Péter 4. 3. oklevél, ajándék Vágner Ágnes
Muskát (csapat) Schulteisz Ábel,      Vén Eszter 6. 3. oklevél, ajándék Alföldi Csabáné
Jedlik Schulteisz Ábel 6. III. oklevél Alföldi Csabáné
Jedlik Vén Eszter 6. VI. oklevél Alföldi Csabáné
Zrínyi Schulteisz Ábel 6. 5 oklevél, ajándék Alföldi Csabáné
Zrínyi Sebők Bence 7. 10. oklevél, ajándék Alföldi Csabáné
Zrínyi Merzay Csenge 8. 12. oklevél, ajándék Fáy Tímea
Zrínyi Péterffy Orsolya 8. 2. oklevél, érem, ajándék Fáy Tímea
           
Bolyai csapat
Bodogán Mátyás
Kürti Barnabás
Schulteisz Ábel
Vén Eszter
 6.  6.
 
ajándék,
 
oklevél
 Alföldi Csabáné,
Fáy Tímea
Kenguru Schulteisz Ábel 6. 2.  oklevél Alföldi Csabáné
  Koós Barnabás 2. 11.    Lőrincné Bedő Anikó
  Tóth Bence 4. 16.    Vágner Ágnes
  Filus Bendegúz 2. 17.    Lőrincné Bedő Anikó
  Mayer Hanna 2.  17.    Illésné Sz. Erzsébet
  Vén Veronika 2.  26.   Illésné Sz. Erzsébet
  Vén Eszter 6. 27.   Alföldi Csabáné
  Rajcsány Milán 5. 31.   Alföldi Csabáné
  Hardi Máté 2. 32.   Illésné Sz. Erzsébet
  Sebők Bence 7. 35.   Alföldi Csabáné
Sport          
Gizella-kupa  Dudók Máté  4. III. oklevél Sinkó Zoltán
csapat Tóth Benedek 4. III. oklevél Sinkó Zoltán
  Güldner Ádám  5. III. oklevél Sinkó Zoltán
  Schmidt Balázs 5. III. oklevél Sinkó Zoltán
Gizella-kupa Szabó Luca 5. III. oklevél Sinkó Zoltán
csapat Szeőke Ágota 5. III. oklevél Sinkó Zoltán
  Varga Boróka 5. III. oklevél Sinkó Zoltán
  Zsótér Krisztina 5. III.  oklevél Sinkó Zoltán
Körzeti mezei Lovász Ágnes 4. I.    Sinkó Zoltán 
futóverseny Dudók Máté 4. VII.   Sinkó Zoltán
           
Ének          
Agócsy népdaléneklési Rudolf Zsófia 6. arany fokozat  oklevél  Gyöngyiné Fülöp Judit
  Bazsó Boglárka 6. ezüst fokozat  oklevél  Gyöngyiné Fülőp Judit
  Győrfi Sarolta 5. ezüst fokozat  oklevél  Gyöngyiné Fülöp Judit
Angol          
Apáczai KI MIT TUD? Élő Zselyke 6. ezüst fokozat oklevél Szabadkainé Tolnay Adrienn
  Vidák Dóra 6. bronz fokozat oklevél Szabadkainé Tolnai Adrienn
           
           
           
 
 
 Bibliaismereti vetélkedőt szerveztünk a 2013.márc.18-án és 19-én. Témája a nagyhét eseményei voltak Lukács evangéliumának 22. fejezete alapján. Eredmények:
 Az alsós csapatok között:
I. helyezett: ” Isten küldöttei „ csapat lett:
 Cano Krommer Dániel, Deckner Áron, Fölker Gerda, Hardi András, Hardi Máté, Horváth Bendegúz, Mayer Hanna
II. helyezett: „ a 12” csapat :
 Beöthe Kata, Beöthe Mátyás, Harka Bence, Keszthelyi Emília, Kiss-Meriosu László, Koós Barnabás, Shatz Máté
III. helyezett: a Teremtés csapat:
 Filus Bendegúz, Kovács Bori, Mohar Hanna, Nagy Krisztina, Nyulasi Csenge,Tóth Bence
 A felsős csapatok helyezettjei:
1.”Passió” csapata:
 Kürti Barnabás, Szabó Balázs, Szeőke Ágota, Varga Boróka, Vágyi Adelheid
 2. „Jézus utolsó napjai” csapat:
 Balogh Zita, Győrfi Sarolta, Simara Dávid, Schulteisz Ábel, Szabó Gergő
 3. „Koponya-hely” csapat
 Árvay Kata, Baranyi Johanna, Bazsó Boglárka, Deli Zsolt,Tari Enikő
 
Mohácson megrendezett Gizella-kupán iskolánk csapata III. helyezést ért Csapattagok:
 
Dudók Máté 4.a, Tóth Benedek 4.a, Güldner Ádám 5.b, Schmidt Balázs 5.a
Szabó Luca 5.b, Szeőke Ágota 5.b, Varga Boróka 5.a, Zsótér Krisztina 5.a
Felkészítő tanáruk: Sinkó Zoltán
 
Körzeti mezei futóversenyen Lovász Ágnes 4.osztályos tanuló I. helyezést, Dudók Máté 4.osztályos tanuló VII. helyezést ért el.