CISZTERCI NEVELÉSI KÖZPONT

Ciszterci Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

2019. július 18. Csütörtök, ma Frigyes napja van

2007-2008



EREDMÉNYEINK a 2007/2008-as tanévben

 

Kézmûves pályázat

A Pécsi Egyházmegye 1000 éves jubileumára készülve minden évben kiír egy pályázatot az ifjúság számára, mellyel közelebb kerülhetnek az egyházmegye életéhez, történelméhez, szellemiségéhez. Az elmúlt évben fotópályázatot hirdettek, idén pedig kézmûves pályázatot, Betlehem címmel. Bármilyen kézmûves technikával lehetett pályamunkát készíteni. Összesen 53 mû készült.

A pályázaton megosztott II. helyezést ért el Tóth Rachel (4.b) szép munkája a Drávafoki Körzeti Általános Iskola hittanosai mellett. A díjakat Szent Mór püspök ünnepén tartott szentmise zárásaként adták át a Székesegyházban 2007. október 25-én.

 


Városi történelem verseny 

5-6. osztályosok részére rendeztek történelmi versenyt Árpád és az Árpád-házi szentek életrõl. Iskolánkat a 6. b osztályosok csapata (Bán Fanni, Kürti Havaska, Pécsi Zsófia és Szente Anna) képviselte és II. helyezést értek el. Felkészítõ tanáruk: Haász Nóra

 

 

Mezei futóverseny

Az õszi megmérettetésre az Árpád Fejedelem Általános Iskolában került sor 2007. október 15-én. Bízunk benne, hogy tavasszal újabb szép helyezésekrõl számolhatunk be!

A futóversenyen elért eredmények:

     I. korcsoport futamgyõztese: Szende Péter

     I. korcsoportban a fiúcsapat III. helyezést ért el.

     II. korcsoportban a fiúcsapat III. helyezést ért el.

A tavaszi fordulóba ez a két csapat tovább jutott.

 

 

Diákolimpia  - Mezei Futás

Városi döntõ végeredménye:

I. korcsoport - fiú

           8. hely  CNK Szent Margit Általános Iskola

II. korcsoport - fiú

           7. hely  CNK Szent Margit Általános Iskola

Összesítésben:14. hely 26 ponttal

 

 

Városi labdarúgó-bajnokság   

2007. októberében iskolánk II. korcsoportos fiú labdarúgó csapata részt vett a Csokonai Általános Iskolában a városi labdarúgó-bajnokságon. Az õszi fordulót az iskola csapata megnyerte. Tavasszal újra ebben a csoportban fogunk indulni, majd az akkor elért eredmény után a második fordulóba juthatunk.

A bajnokság fordulóinak eredményei:

          Október   1.  Ciszterci Nev. Központ : Sziebert                      18:1

          Október   8.  Ciszterci Nev. Központ : Szent Mór Ált. Isk.       8:0

          Október 12.  Ciszterci Nev. Központ : Bártfa U. Ált. Isk.         8:0

          Október  20. Ciszterci Nev. Központ : Csokonai Ált. Isk.         0:0

 

 

A bajnokságban résztvevõ tanulók:

          Benkovics Zsombor (4.a)

          Berta Bálint (4.b)

          Bertalan Dávid (4.b)

          Hegedûs Bulcsú (4.a)

          Kauffman Balázs (4.a)

          Lukácsy Bence (4.b)

          Merkl Tamás (4.a)

          Nizzoli Valérió (4.a)

          Óvári Milán (4.a)

          Szende István (4.a)

          Szende Péter (2.o.)

 

2008. márciusában a csapat megnyerte az ÁRPÁD-KUPA Teremfoci ? II. korcsoport versenyét, így elhoztuk a KUPÁT, ami egy évig nálunk marad!

 

 

IV. Tolna Megyei Vonós Kamarazenei Találkozó

Kert Márta (5.a), Tóth Angéla (5.a), Bán Fanni (6.b), Szente Anna (6.b), Prifer András (7.b), tanulók ELISMERÕ OKLEVÉL ?ben részesültek a  találkozón való eredményes részvételért. Felkészítõ tanáruk: Norgauer Eszter

 

 

OLVAS A VÁROS - rajzpályázat

KÜLÖNDÍJ Kürti Barnabás (1.o.) részére az ?Olvas a város? rajzpályázaton elért eredményéért.

 

 

III. GIZELLA-KUPA ? Mohács

OKLEVÉL a Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Általános Iskola csapatának a játékos sportvetélkedõn való aktív részvételért.

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Megyei fordulóján Merzay Csenge a 3. osztályosok között II. helyezést ért el, mellyel továbbjutott az országos versenyre, ahol 27. helyezett lett.

Felkészítõje: Vágner Ágnes

 

 

Kalmár László Matematikaverseny

Megyei fordulóján

Péterffy Orsolya (3.o.) II. helyezést és Merzay Csenge (3.o.)  6. helyezést ért el.

Felkészítõje: Vágner Ágnes tanítónõ

Láng Hanga (7.b) 5. helyezést és Bauer Flóra (7.b) 7. helyezést ért el.

Felkészítõ tanáruk: Sebõk Zsolt

 

 

 

KENGURU Nemzetközi Matematikaverseny  - megyei eredményei

5. évfolyamon

11. helyezett Máté Bálin (5.b) Felkészítõ tanárai: Sebõk Zsolt és Ulrichné Ország Mária

23. helyezett Vecsernyés Márk (5.b) Felkészítõ tanárai: Sebõk Zsolt és Ulrichné Ország Mária

69. helyezett Török Antal (5.b) Felkészítõ tanára: Sebõk Zsolt

6. évfolyamon

30. helyezett Elek Andrea (6.b) Felkészítõ tanára: Schrothné Fáy Tímea

44. helyezett Fehér Péter (6.a) Felkészítõ tanára: Schrothné Fáy Tímea

50. helyezett Szikszai Levente (6.b) Felkészítõ tanára: Schrothné Fáy Tímea

56. helyezett Péterfia Enikõ (6.b) Felkészítõ tanára: Schrothné Fáy Tímea

64. helyezett Harcz Richárd (6.b) Felkészítõ tanára: Schrothné Fáy Tímea

7. évfolyamon

8. helyezett Láng Hanga (7.b) Felkészítõ tanára: Sebõk Zsolt

23. helyezett Bauer Flóra (7.b) Felkészítõ tanára: Sebõk Zsolt

 

 

Katolikus Iskolák közti Dugonics András Országos Matematikaverseny

Láng Hanga (7.b) III. helyezést és Bauer Flóra (7.b) 8. helyezést ért el.

Felkészítõ tanáruk: Sebõk Zsolt

 

 

Jedlik Ányos Fizikaverseny

Regionális döntõjében Láng Hanga (7.b) II. helyezést és Bauer Flóra (7.b) 4. helyezést ért el. Felkészítõ tanáruk: Sebõk Zsolt

 

 

?Reneszánsz év 2008?

Országos levelezõ versenyen a 6.b osztály 5. helyezést ért el.

Felkészítõ tanáruk: Haász Nóra

 

 

Általános Iskolások Sportlövõ Megyebajnoksága

Nyíltirányzékú légpuska 20 Ált. Isk. fiúk kategóriában

III. helyezést ért el TÖRÖK ANTAL (5.a).

 

 

?Árpád-Kupa? Városi Számítástechnika Verseny

5-6. évfolyamosok:

IV. helyezett: Szikszai Levente (6.b)

V. helyezett: Vecsernyés Márk (5.b)

7-8. évfolyamosok:

II. helyezett: Krutki Tamás (7.a)

III. helyezett: Péterffy Gábor (7.a)

Csapatban I. helyezést értek el. Felkészítõ tanáruk: Ulrichné Ország Mária

 

 

Népdaléneklési Verseny

Az Agócsy László Zeneiskola népdaléneklési megyei versenyén második korcsoportban

II. helyezett: Bán Fanni (6.b)

III. helyezett: Elek Andrea (6.b)     Felkészítõ tanáruk: Szabó Anikó

III. helyezett: Várnagy Réka (4.b) Felkészítõ tanára: Gõblné Meláth Szilvia

Versrõl Versre

A Csorba Gyõzõ Megyei Könyvtár Versrõl versre címû, a Költészet Napja alkalmából rendezett elõadásán való kiemelkedõ részvételért ELISMERÕ OKLEVÉL ?ben részesültek

Árvay Kata (2.o), Bán Fanni (6.b), Szente Anna(6.b). Felkészítõ tanáraik: Nagy Katalin, Horváth Ildikó

 

 

Megyei Német Versmondó Verseny

Bauer Flóra (7.b) 4. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Vida Tamásné

 

 

BENDEGÚZ nyelvÉSZ Nemzetközi Verseny  - megyei forduló

Láng Hanga (7.b) 5. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Haász Nóra

Figura Sára (5.a) 9. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Nagy Katalin

Széll Sára (6.a) 18. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Vágner Ágnes

Prifer András (7.b) 19. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Haász Nóra

 

 

Arany János Vers- és prózamondó Verseny ? területi forduló

Péterfia Enikõ (6.b) II. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Nagy Katalin

 

 

?Brodarics? Anyanyelvi Verseny ? területi forduló

Prifer András (7.b) III. helyezést ért el. Felkészítõ tanára: Haász Nóra

Benkovics Ramóna és Szabó Zita (8.o.) 4. helyezést értek el.

Felkészítõ tanáraik: Haász Nóra és Nagy Katalin

 

ISKOLAI HÁZIVERSENYEK HELYEZETTJEI:

 

Alsó tagozatos nyelvtan és helyesírási versenyen:

 


2. osztályosok között:

I. Balog Dóra

II. Balogh Zita

III. Csizmadia Luca

 

3. osztályosok között:

I. Merzay Csenge

II. Péterffy Orsolya

III. Gajda Réka

III. Vidák Réka

4. osztályosok között:

I. Berta Bianka 4.b

II. Tari Edina 4.b

III. Tábori Zita 4.b


 

 

Alsó tagozatos matematikaversenyen:

 


1. osztályosok között:

I. Schulteisz Ábel

II. Vén Eszter

III. Szalai Csenge

 

2. osztályosok között:

I. Nagy Márton

II. Fehér Márton

III. Balogh Zita

3. osztályosok között:

I. Gajda Réka

II. Dravecz Luca

II. Mayer Levente

 

4. osztályosok között:

I. Vecsernyés Villõ 4.a

II. Tari Edina 4.b


 

 

Alsó tagozatos hangosolvasási versenyen:

 


2. osztályosok között:

I. Sárkány Krisztina

II. Nagy Márton

III. Merkl Nóra

 

 

3. osztályosok között:

I. Bircsák Fanni

II. Gajda Réka

III. Merzay Csenge

 

 

4. osztályosok

között:

I. Vecsernyés Villõ 4.a

II. Tari Edina 4.b

III. Berta Bianka 4.b

 


 

 

Alsó tagozatos szavaló versenyen:

 

1. osztályosok között:

I. Deli Zsolt

II. Koós Annamária

III. Szalai Csenge

 

2. osztályosok között:

I. Ráduly Adrienn

II. Benkõ Fanni

III. Beöthe Dorottya

 

 

 

 

3. osztályosok között:

I. Nagy Niké Anna

I. Ráduly Alexandra

III. Aracs Noémi

 

4. osztályosok között:

I. Eckhardt Hajnalka 4.a

II. Berta Bianka 4.b

III. Tóth Rachel 4.b


III. Balog Dóra

 

 

 

 

Alsó tagozatos mesemondó versenyen:

 


1-2. osztályosok között:

I. Szente Katica

II. Szabó Balázs

III. Guzsvinecz Cseperke

III. Vén Eszter

3-4. osztályosok között:

I. Tari Edina 4.b

II. Mayer Levente 3.o.

III. Vecsernyés Villõ 4.a


 

 

Idegennyelvi tesztversenyen:

 

Angol nyelvbõl:

 


3. osztályosok között:

I. Gajda Réka

I. Széll Sára

II. Péterffy Orsolya

 

4. osztályosok között:

I. Tari Edina 4.b

II. Vecsernyés Villõ 4.a

III. Csikós András 4.a

 

5. osztályosok között:

I. Kiszner Kinga 5.a

II. Dobos Dániel 5.a

III. Vecsernyés Márk 5.b

 

 

6. osztályosok között:

I. Széll Annamária 6.a

II. Szomor Ambrus 6.a

III. Hantai Dávid 6.a

 

7. osztályosok között:

I. Lengyel Adrián 7.b

II. Láng Hanga 7.b

III. Prifer András 7.b

 

8. osztályosok között:

I. Kelemen Csongor

II. Gyöngyösi László

III. Benkovics Ramóna

III. Mendly Nóra

III. Krisztinusz Gergõ


 

Német nyelvbõl:

 


3. osztályosok között:

I. Dravecz Luca

II. Budai Bálint

II. Hamerli Szabolcs

 

4-5. osztályosok között:

I. Balassa Sándor 4.b

II. Fazekas Medárd 5.b

III. Bleszity Lilla 5.b

III. Peták Mátyás 4.b

 

6. osztályosok között:

I. Szávai Borbála 6.b

II. Szente Anna 6.b

III. Szabó Juliánusz 6.b

III. Szeõke Bálint 6.b

 

7-8. osztályosok között:

I. Bauer Flóra 7.b

II. Baka Emese 7.b

II. Szabó Zita 8.o


 

Gratulálunk eredményeitekhez!